niedziela, 06 listopad 2016 22:05

Łódź Design Festival 2016

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Hasłem przewodnim tegorocznego Łódź Design Festival była Tożsamość. „Projektowanie to najpotężniejsze znane dotąd narzędzie kształtowania przez człowieka własnych wytworów i środowiska, a co za tym idzie samego siebie”, Victor Papanek - ta myśl zaispirowała organizatorów do podjęcia dyskusji nad tym, jak dizajn kształtuje tożsamość twórców, odbiorców i miejsc, w których się znajduje. 

blog1

 Aż kilkadziesiąt spotkań, warsztatów, wystaw i dyskusji czekało na wszystkich uczestników festiwalu. Pojawili się czołowi projektanci, dystrybutorzy i producenci. Mogliśmy poznać najnowsze trendy nie tylko w tematyce wyposażenia wnętrz, ale także projektowania 2D i 3D. 

blog2

Wręczono nagrody make me!, w tym nagrodę główną ufundowaną przez Mecenasa Festiwalu Ceramikę Paradyż. Paradyż Award to aż 20 000 zł. W tegorocznym plebiscycie MUST HAVE wyróżniono 70 świetnie zaprojektowanych produktów. Wyróżnione prace mogliśmy oglądać na specjalnie przygotowanej wystawie. Wśród nich pojawiło się sporo obiektów IKEA. Marka zorganizowała też warsztaty dla dzieci, wyposażyła strefę relaksu, pojawiła się IKEA CAFE.

blog3

Wśród zaproponowanych warsztatów i spacerów każdy mógł znaleźć coś dla siebie, projektowanie logotypów, People, Process or Place - co jest najważniejsze przy projektowaniu biura?, Jak zaprojektować wzór na tkaninę czyli surface pattern design w praktyce i wiele, wiele innych. Czynny udział wzięli też Design Thinking, organizatorzy cyklicznie odbywających się spotkań na tematy związane z marketingiem, social mediami, prowadzeniem własnej firmy.

fb6

Jaką rolę przedmioty, którymi się otaczamy pełnią w naszym życiu? Uczestnictwo w łódzkim Festiwalu Designu pozwoliło nam zastanowić się nad tym głębiej.

festival designu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

animacja szybki kontakt

katalogi online

proba2