%PM, %08 %566 %2016 %12:%Kwi

Jak ustawić meble na sali bankietowej?

Napisała
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Ile osób usiądzie przy stole o średnicy 180 cm? A 160? Jak rozsadzić gości przy stołach prostokątnych?
Ergonomiczne ustawienie mebli na sali bankietowej nie należy do zadań prostych, jednak jest konieczne, by wszyscy mogli doskonale się bawić w trakcie wesela czy innej większej imprezy. Trzeba wziąć pod uwagę komfort wszystkich obecnych na tej sali – zarówno gości, jak i obsługi. Dziś prezentujemy kilka wskazówek, jak najlepiej ulokować w niej stoły.
Przede wszystkim należy zebrać wszystkie informacje odnośnie wyglądu sali – musimy dowiedzieć się, gdzie są wszystkie wejścia, z których będą korzystać państwo młodzi, goście weselni, którędy będą wchodzić kelnerzy oraz obsługa kuchenna. Meble musimy ustawić tak, by istniała możliwość swobodnego poruszania się po sali, korzystania ze wszystkich wejść oraz wyjść. Jeżeli z sali istnieje bezpośrednie przejście do palarni lub do łazienki, również należy do uwzględnić. Nie chcemy przecież zastawić stołem żadnego wyjścia, gdyż może to spowodować wiele problemów oraz niewygód. Należy wziąć również pod uwagę ustawione w sali filary oraz inne elementy stałe, na przykład dekorację za plecami państwa młodych. Nie wolno nam ustawić stołów tak, by część gości była za tymi elementami ukryta. Pamiętajmy również o przeróżnych elementach ruchomych, które na sali mogą dopiero się pojawić. Zaliczamy do nich sprzęt muzyczny czy ruchome stoliki – na przykład stolik, na którym będzie spoczywać tort weselny, który pojawi się dopiero po pewnym czasie trwania imprezy weselnej. Ustawienie stołów powinno również zapewnić wolny dostęp do okien, w razie potrzeby ich uchylenia lub zamknięcia. Oczywiście stoły mogą występować w wielu kształtach oraz rozmiarach – dostępne są stoły prostokątne, kwadratowe lub okrągłe. Na sali mogą również znajdować się niewielkie stoliki koktajlowe, na przykład umieszczone w pobliżu stołu z alkoholem, słodyczami albo w przypadku baru, jeżeli taki ma pojawić się na imprezie. Goście nie będą przy nich siadać, a jedynie staną na kilka chwil, by wypić drinka, zjeść słodki przysmak i wrócić do stołu głównego lub do tańca.
Niekiedy para młoda ma wyraźne życzenie odnośnie rozsadzenia gości – razem siadają znajomi, dzieci bądź goście usadzani są po dziesięć czy piętnaście osób – oczywiście powinno się życzenia te uwzględnić. Należy zdobyć dokładną listę gości oraz preferencji ich usadzenia, tak, by móc odpowiednio dobrać rozmiar stołów oraz zdecydować o ich ustawieniu względem siebie i względem innych elementów sali bankietowej. Ustawiając stoły, trzeba pamiętać o tym, by każdy miał odpowiednio dużo wolnego miejsca, tak, by mógł swobodnie od stołu wstać oraz później dostać się z powrotem na swoje miejsce. Koniecznie postarajmy się, by dostęp do stołów z każdej strony był możliwy. Zadbajmy o optymalne urządzenie sali bankietowej, a z pewnością zadowolimy naszych gości.

 

jak ustawic meble na sali bankietowej      

 

160

 

bonoidea ile osob przy okraglym stole

 

160

 

bonoidea ile osob przy okraglym stole

 

bonoidea stoly koktajlowe 60cm

 

bonoidea stoly kwadratowe prostokatne okragle

 

jakie wymiary maja stoly na sali bankietowej

 

jak ustawic meble w restauracji

 

stol90x180ileosob

jak ustawic meble w restauracji

 

facebook bonoiodea jak ustawic meble

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

animacja szybki kontakt

katalogi online

proba2