Wydrukuj tę stronę
niedziela, 26 luty 2017 20:52

Jak ustawić meble na sali konferencyjnej?

Napisała
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Sale konferencyjne są ważnym elementem każdego hotelu, dużego biura, kompleksów bankietowych oraz niektórych restauracji. Przy ich aranżowaniu należy wziąć pod uwagę nie tylko możliwości, jakie daje wielkość pomieszczenia, ale też rodzaj spotkania, które ma się w nim odbyć. Nowoczesna sala konferencyjna powinna pozwalać na zorganizowanie w niej zarówno warsztatów oraz szkoleń, jak i seminariów czy spotkań biznesowych. Dla maksymalnego komfortu użytkowników meble na konferencję ustawiamy w taki sposób, aby niezależnie od miejsca, w którym siedzą, doskonale widzieli i słyszeli prowadzących.

 

 a bonoidea jak ustawic krzesla na konferencje 1

 

 

Najpopularniejszy i jednocześnie najbardziej ekonomiczny zestaw mebli to składane stoły z eleganckim, laminowanym blatem w kolorystyce dobranej do wnętrza oraz klasyczne krzesła bankietowo-konferencyjne. Obiekt wyposażony w taki komplet jest w stanie zorganizować zarówno spotkanie biznesowe, jak i bankiet lub wesele.

modele krzesel Premium krzesla bankietowe bonoidea 2modele krzesel VIP krzesla bankietowe bonoidea 2

skladane stoly konferencyjne skladane bonoidea

 

 

 

Najbardziej popularne i komfortowe układy mebli stosowane w salach konferencyjnych to:

sala konferencyjna stol i krzesla rada nadzorcza

To układ, który sprawdzi się na niewielkich spotkaniach. Ustawienie krzeseł wokół jednego dużego lub kilku złączonych stołów ułatwia prowadzenie dyskusji, a jej uczestnicy siedzą naprzeciwko siebie. Możemy je wykorzystać nawet w niewielkich pomieszczeniach i biurach. W przypadku większych sal i na przykład na potrzeby przeprowadzenia warsztatów dobrze umieścić więcej takich zestawów - to idealne rozwiązanie dla prac w grupach.

meeting room 730679 1280

 

 

Ważnym elementem wyposażenia takiego wnętrza powinny być komfortowe, eleganckie krzesła biurowe:

ekskluzywny biały fotel skorzany 1

krzesla wielofunkcyjne

 

szkolny

Układ szkolny pozwala na łatwe poruszanie się po sali. Oczy wszystkich skierowane są w jednym kierunku. Łatwo także prowadzić notatki, uczestnicy mogą także wygodnie korzystać z komputerów.

 

2

 

Tak zwane "szkolne" ustawienie mebli nie musi być nudne i wcale nie musi kojarzyć się z licealnymi ławkami. Warto pomyśleć o ciekawych elementach wystroju:

bonoidea realizacje wyposazenie hoteli larocca 5m

 

 

sala konferencyjna stol i krzesla podkowa w litere u

Duża część formalnych spotkań organizowana jest przy stołach ustawionych w kształt podkowy.

W przypadku ustawienia litery U w drugą stronę prowadzący ma swobodę poruszania się w środkowej części sali i podchodzenia do swoich studentów, pracowników.

 

hotel uniejow sala konferencyjna krzesla 2

 

Ciekawym elementem do sali konferencyjnej mogą być elastyczne pokrowce na stoły. Można wyróżnic nimi stoły w szczycie, przy któych siedzą prowadzący.

pokrowiec spandex prostokąt agata 1

 Innym pomysłem jest także wykorzystanie tradycyjnych obrusów:

sala konferencyjna z pluszowymi krzeslami 2

 

sala konferencyjna stol i krzesla uklad teatralny

 

 

Teatralne ustawienie krzeseł pozwala na optymalne wykorzystanie miejsca w sali. W ten spoósb zmieści się w niej z pewnością maksmalna ilośc osób. Jeśli planujemy stosować taki układ warto wybrać wygodne krzesła składane lub sztaplowane, aby po skończeniu wydarzenia móc je łatwo przenieść, a także - w razie potrzeby - by mieć możliwość szybkiego przearanżowania przestrzeni i na przykład sprzątnięcia jednego niepotrzebnego rzędu. Układ teatralny, zwany też kinowym doskonale sprawdzi się na ogromnych konferencjach, spotkaniach, wykładach. Krzesła można ustawić także po łuku, pod delikatnym skosem lub w inny, dobrany do kształtu pomieszczenia i potrzeb wydarzenia sposób.

krzesla konferencyjne szkoleniowe biurowe bonoidea

1

bONOiDEA WYPOSAZENIE TRACZ 1

sala konferencyjna z pluszowymi krzeslami 3

 

 

sala konferencyjna stol i krzesla prostokatne

 Ustawienie restauracyjne jest wariacją na temat układu w literę U. Sprawdza się przy panelach dyskusyjnych i spotkaniach, w których uczestniczy około 50 osób.

 

fd

krzesla restauracyjne kawiarniane foteliki drewniane krzesla bankietowe bonoidea 2

sala konferencyjna z okraglymi stolami uklad bankietowy

 

Podczas pokazów, wręczania nagród oraz wydarzeń, których harmonogram przewiduje podanie posiłków stosuje się najczęściej układ bankietowy z wykorzystaniem okrągłych stołów. Najpowszechniej stosowane są średnice 160 oraz 180 cm. Warto pamiętać, aby goście siedzieli tylko po jednej stronie stołów. W ten sposób nie będą sobie ograniczać widoczności, nikt nie będzie także siedział tyłem do sceny. Przy każdym stole może zasiąść 6-8 osób.

pokrowiec spandex stol okragly 1

 

 

 

BonoIdea wyposazenie 8