%AM, %29 %083 %2017 %00:%Cze

5 kroków do pięknego ogrodu - projektowanie zieleni to nie tylko rozmieszczenie kwiatów!

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Po zadbaniu o przemyślany projekt budynku, znalezieniu odpowiedniej ekipy budowlanej, rozpoczęciu planowania zakupów wyposażenia, oczywistym kolejnym krokiem jest dopilnowanie zaaranżowania terenu wokół obiektu. Elewacje budynku, wnętrze oraz ogród powinny stanowić harmonijną całość i uzupełniać się.

projektowanie ogrodow hotel restauracja sala bankietowa 1

 

 

Zdarza się, że zapominamy o zieleni - o tym, jak ważną pełni rolę w wizualnym odbiorze hotelu, restauracji, sali bankietowej. Praca architekta krajobrazu polega oczywiście nie tylko na odpowiednim rozsadzeniu roślin. Podobnie jak w przypadku architektury wnętrz, należy pamiętać o szlakach komunikacji, stworzeniu stref relaksu, pracy, podzieleniu przestrzeni na funkcje.

Co zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać teren wokół budynku?

 

projektowanie ogrodow hotel restauracja sala bankietowa

 

 

1. Zaskocz swoich gości!

Wybierając meble, oświetlenie, rzeźby, które staną w naszym ogrodzie warto zadbać o wyjątkowe, zapamiętywalne formy. Dużych rozmiarów meble ledowe, kule stalowe odbijające wszystko wokół jak ogromne lustra czy dwumetrowe figury szachowe ustawione na szachownicy stworzą miejsca, w których goście chętnie będą przebywać. To także doskonałe tło dla zdjęć, nie tylko tych amatorskich. Udostępnienie ciekawych scenografii do zdjęć pozwoli fotografom na zrealizowanie w Twoim ogrodzie sesji nowożeńców, a więc w przyszłości może stać się świetną wizytówką i reklamą hotelu, restauracji, sali bankietowej. Warto stworzyć rozpoznawalną przestrzeń, która zaciekawia i do której chce się wracać. Może do Twojego wnętrza będzie pasował klimat Alicji w krainie czarów? A może pałacowe, nieco przesadzone barokowe rzeźby? Daj się ponieść wyobraźni!

bonoidea meble led eventowe ogrodowe

 

 

2. Zaplanuj, gdzie umieścisz leżaki, stoliki, parasole.

Nie będzie odkryciem, że meble w ogrodzie należy w przemyślany sposób rozmieścić, podobnie jak we wnętrzu. Daj swoim gościom możliwość wyboru miejsca, w którym chcą się zrelaksować. Postaw na meble dobrej jakości, w zależności od potrzeb, budżetu oraz gustu, możesz wybrać na przykład technorattan lub meble aluminiowe.

projektowanie ogrodow hotel restauracja sala bankietowa 3

 

 

3. Stwórz miejsce na ślub w plenerze.

Odkąd ślub w plenerze jest możliwy do zorganizowania praktycznie bez żadnych przeszkód, wiele par młodych decyduje się właśnie na ceremonię w ogrodzie. Czy w Twoim ogrodzie znajduje się zakątek, który można odpowiednio zaaranżować? Może jest to stare, piękne drzewo, uroczy pomost nad stawem, fontanna? Umożliwienie organizacji ślubu w plenerze bywa często dla par decydujące przy wyborze miejsca na wesele.

Wybierz meble, które w razie potrzeby, będziesz mógł wykorzystać. Pieknie prezentują się krzesła chiavari. Można je ustawić zarówno w restauracji, jak i na tarasie lub na trawie.

projektowanie ogrodow hotel restauracja sala bankietowa 2

 

 

4. Zaproponuj nowożeńcom organizację wesela w ogrodzie.

Jeśli dysponujesz sporym dziedzińcem lub ogrodem, przygotuj się na możliwość ustawienia tam w przyszłości namiotu. Weselne namioty można zarówno wypożyczać, jak i ustawić własny na stałe. Wesele w plenerze zorganizujesz nie tylko latem. Pary młode coraz częściej wybierają wiosenne, piękne, przyjemne popołudnia. Jesienią natomiast namiot można dogrzać nawiewem.

 bonoidea obrus bialy ecru wzory 2

 

 

5. Pomyśl o oświetleniu.

Światło na zewnątrz odrywa równie ważną rolę, co wewnątrz budynku. Należy pomyśleć nie tylko o iluminacji elewacji lub zestawie lamp ogrodowych. Dekoracje LED są świetnym uzupełnieniem. Taka ozdoba raz zobaczona z pewnością zapadnie w pamięci gości. Dodatkowo, daje możliwość tworzenia scenerii nie tylko weselnych, ale też dla eventów firmowych, bankietów, urodzin i innychh przyjęć. Naładowane meble ledowe świecą przez kilka godzin. Można zmieniać kolory, w zależności od charakteru imprezy. Wybór takich rzeźb lub mebli to ozdoba nie tylko po zmroku, świetnie prezentują się także w ciągu dnia.

 

bonoidea ekskluzywne meble ogrodowe 5

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

animacja szybki kontakt

katalogi online

proba2