niedziela, 30 lipiec 2017 21:06

Co najpierw: projekt wnętrza czy projekt ogrodu?

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Budowa ma się ku końcowi, pierwsi goście zaczynają interesować się nowo otwieranym na kolejny sezon obiektem - co dalej?

Odpowiedzią, która najszybciej przychodzi do głowy jest projekt wnętrza. Trzeba przecież wybrać materiały - płytki, tapety, farby, zamówić oświetlenie, meble, zasłony. Ogrom prac związanych z wykończeniem pomieszczeń niejednokrotnie spędza sen z powiek. Warto jednak znaleźć także czas na zajęcie się tym wszystkim, co na zewnątrz. Dobrym pomysłem będzie więc prowadzenie jednocześnie prac projektowychh, a następnie wykonawczych, zarówno we wnętrzu, jak i w ogrodzie. W ten sposób po hucznym otwarciu unikniemy wrażenia, że inwestycja nie jest jeszcze zakończona.

 

blog ogrod wnetrze 2

 

blog ogrod wnetrze 1

Podjazd, strefa wejściowa, miejsce relaksu, przy salach bankietowych natomiast strefa przygotowana do organizacji ślubu w plenerze to elementy wymagające szczególnej uwagi. Nie wystarczy ulokować tam kilku leżaków i parasola. Muszą znaleźć się tam odpowiednie rośliny, krzewy, drzewa, elementy utwardzonej posadzki i świeża, zielona trawa. Jak zrobić ogromne wrażenie na gościach i jak połączyć ze sobą całą przestrzeń? Najprostszym i najbardziej oczywistym pomysłem na stworzenie spójnego projektu wnętrza i ogrodu jest zastosowanie podobnego rysunku w posadzce lub podobnych (bądź w miarę możliwości takich samych) materiałów wykończeniowych. Sufit tworzą obniżone koła o różnych średnicach? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby powtórzyć ten pomysł w ogrodzie. Doświadczony projektant z pewnością znajdzie także najważniejsze kierunki, linie warte podkreślenia na przykład innym kolorem płytki na tarasie.

Iluminacja na zewnątrz może też przenikać wnętrze. Halogeny umieszczone w jednym rzędzie przed wejściem i wewnątrz wyznaczą drogę dla Młodej Pary, a wieczorem podkreślą elewację i dekoracyjny hal wejściowy.

 blog ogrod wnetrze 3

 

Warto poszukać także mebli, które sprawdzą się oraz będą świetnie wyglądać zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Przykładem mogą być ponadczasowe amerykańskie krzesła chiavari. Ustawione wokół stołów podczas wesela przywołują klimat dawnego hollywood, dodają wnętrzu szyku. Równie dobrze wyglądają także ustawione w rzędach na trawie podczas ślubu w plenerze, a także w altanie, na tarasie, w weselnym namiocie. Dostępność wielu kolorów pozwala na wybór wersji idealnie dobranej do indywidualnych potrzeb.

chiavai modele sklep

 

chiavari krzesla bonoidea

 

 

Ekskluzywne, świetne jakościowo meble ogrodowe znajdą także zastosowanie poza ogrodem. Dodatkowo dostępne TUTAJ meble z serii Wings występują w trzech wersjach:

  • klasyczne, plecione z technorattanu
  • wykonane z tworzywa sztucznego w wybranym kolorze
  • wykonane z tworzywa sztucznego oraz z zamontowanymi wewnątrz żarówkami LED

Wybierając więc jedną linię stylityczną oraz jeden kształt można znakomicie połączyć meble wewnątrz oraz na zewnątrz.

 

bonoidea ekskluzywne meble ogrodowe 4

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

animacja szybki kontakt

katalogi online

baner realizacje ukos

proba2