środa, 17 styczeń 2018 00:00

Krzesła chiavari - drewniane, metalowe i akrylowe - które wybrać?

Napisała
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Amerykańskie krzesła chiavari od kilku sezonów pojawiają się na ślubach w plenerze. Jako firma, która wprowadziła krzesła chiavai na polski rynek, bazując na swoim doświadczeniu, mamy dla Was kilka porad. Z pewnością pomogą w podjęciu decyzji, jaki materiał sprawdzi się najlepiej w Waszym przypadku.

1. Drewniane krzesła chiavari

blog chiavari wloskie krzesla bonoidea 1

Jak pewnie już wiecie, pierwsze krzesła chiavari powstawały z drewna. Dziś także można kupić drewniane krzesła w miasteczku Chiavari na połnocy Włoch. Więcej o historii krzeseł chiavari przeczytacie TUTAJ (klik!).

Ciekawostka: Drewniane krzesła chiavari oferuje także luksusowa marka Gucci. Kolorowe, sygnowane logotypem i haftowane w zwierzęce wzory tapicerki pasują do malowanych turkusowych lub bordowych ram.

Krzesła chiavari wykonane z drewna najczęsciej wybierane są do domów, jako ciekawy, designerski dodatek. Uznaje się je za mniej trwałe niż krzesła metalowe, nie ma także możliwości ustawiania ich w sztaple. Koszt takich krzeseł także jest wyższy, dlatego nie jest to opcja najkorzystniejsza do lokali.

 

 

2. Przezroczyste krzesła chiavari (z akrylu)

bonoidea akrylowe chiavari

To swego rodzaju połączenie znanego projektu - Ghost i krzeseł chiavari. Przezroczyste krzesła mogą kojarzyć się z soplami lodu, pasowa do różnych ciekawych aranżacji. Świetnie sprawdzą się w srebrnych wnętrzach, wśród kwiatów, piór, tiulów. Właśnie ich strona estetyczna jest największą zaletą. Wśród wad należy wymienić cenę (tańsze od drewnianych, ale nadal drożdze od metalowych), widoczność rys i drobnych uszkodzeń oraz brak możliwości naprawy w przypadku pojawienia się pęknięć lub otarć.

 

3. Krzesła stalowe i aluminiowe - sprawdzone rozwiązanie do restauracji i sal bankietowych

thchiavari1 598055cc2ac83

thchiavari2 598055d5bac64

Krzesła z metalową ramą są opcją najkorzystniejszą do namiotów weselnych, hoteli. To właśnie ten materiał najczęściej wybierają właściciele hoteli, organizatorzy ślunów w plenerze lub po prostu osoby szukające do swojego lokalu modnych, oryginalnych mebli.

Zalety:

  • wytrzymałość na uszkodzenia
  • stabilność i solidność
  • łatwość w konserwacji, szybka naprawa ewentualnych zadrapań
  • bardzo dobry stosunek jakości do ceny
  • możliwość sztaplowania (oszczędność miejsca)

 

thchiavari4 598055f2d5feb

ththchiavariwarstwyds

 

Więcej o kolorystyce i dostępnych wersjach stalowych krzeseł chiavari TUTAJ (klik!).

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

animacja szybki kontakt

katalogi online

baner realizacje ukos

proba2