Krzesła chiavari wprowadziliśmy na polski rynek jako pierwsi już 6 lat temu. Od tamtego czasu ich popularność niezmiennie rośnie. Amerykańskie krzesła będą świetnie wyglądać z subtelną dekoracją, mogą wpisać się w dowolną scenerię i zawsze współgrają z otoczeniem. Zdaniem niektórych, najładniej prezentują się ustawione w rzędach. Dla zwolenników okrągłych stołów na przyjęciach i bankietach - właśnie takie ustawienie wydobywa ich piękno.
Realizacje:
kliknij, żeby zobaczyć pełną paletę RAL
Szeroki wybór skór i ekoskór:
http://bonoidea.pl/krzesla/chiavari#sigProId6360abd5c7
krzesła chiavari – jaka jest ich historia?
Historia tych kultowych krzeseł sięga początków XIX wieku. W niewielkim mieście Chiavari na południowo - zachodnim wybrzeżu Włoch powstał prototyp krzesła. Zaszczytu wykonania go, na specjalną prośbę burmistrza miasteczka Chaviari, Markiza Stefano Rivarola, dostąpił znany stolarz Giuseppe Gaetano Descalzi. Odtworzył on krzesła w stylu empire (ówczesnego stylu cesarstwa francuskiego) przeprowadzając jednocześnie modyfikację, m.in. upraszczając elementy dekoracyjne. Wcześniej krzesła Chiavari były luksusowym elementem wystroju wnętrza, który podziwiali i użytkowali król Sardynii Karol Albert Sabaudzki czy rzeźbiarz Alberto Canova. Zdobiły one również sale Wersalu podczas wystawnych balów i uroczystości za panowania cesarza Napoleona Bonaparte. Stąd nazwa jednego z modeli krzeseł – Napoleon. Krzesła zyskały ogromną popularność, a miasteczko Chiavari zasłynęło i wzbogaciło się na ich produkcji. Masowo zaczęto je jednak sprzedawać dopiero w połowie XX wieku. Wtedy to moda na krzesła Chiavari opanowała także Stany Zjednoczone. Trend osiągnął szczyt popularności w latach 70. XX wieku. Wykorzystywano je podczas wszelkich przyjęć, zarówno tych niedużych, jak i bardziej wystawnych. Potocznie mówimy o nich amerykańskie krzesła, gdyż to właśnie Amerykanie rozpowszechnili ich nowe zastosowanie. Moda na krzesła Chiavari trwa do dziś i trudno sobie wyobrazić elegancki amerykański ślub, wesele, bankiet lub galę bez ich udziału. Nie brakuje ich w Białym Domu, goście podczas uroczystej inauguracji Prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy nie mogli zasiąść na niczym innym - w grę wchodziły jedynie srebrne krzesła Chiavari.
Co jeszcze, poza ekskluzywnym rodowodem, czyni je fenomenem? Funkcjonalność i liczne możliwości dekoracyjne, jakie stwarzają, ilość stylów, w jakie można je ubrać oraz sposobów, w jakie zagrać nimi zjawiskową scenografię - stąd taka popularność krzeseł na przyjęciach weselnych i ceremoniach ślubnych już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Krzesła świetnie sprawdzają się zarówno w zupełnie surowych wnętrzach, jak i w pałacach, dekoracyjnie urządzonych salach bankietowych oraz w ich otoczeniu, wśród zieleni. Niewyczerpane zdają się być możliwości przystosowania krzeseł Chiavari do rozmaitych aranżacji wnętrza lub ogrodu: od klasycystycznego przez romantyczny, rustykalny, a także industrialny, angielski czy retro. Pojawiają się w różnych wersjach kolorystycznych i świetnie prezentują się również we wnętrzach bardzo nowoczesnych. Uwielbiają być przebierane w świeże kwiaty, zwiewne tkaniny, atłasowe wstążki, kokardy i koronki, a latem w zboża i polne kwiaty. Nie brakuje im jednak klasy, gdy występują bez dekoracyjnych detali.
Dziś wszelkie światowe trendy ślubne niezmiennie hołdują Chiavari. To krzesła ponadczasowe, z niewyczerpanym potencjałem. Zdumiewające, że dotąd w Polsce były właściwie niedostępne. Od momentu, kiedy ten światowy trend trafił na polski rynek, stał się przebojem branży ślubnej.