krzesla pasek

Krzesła Chiavari

krzesla chiavari bankietowe weselne bonoidea

 

Krzesła chiavari wprowadziliśmy na polski rynek jako pierwsi już 6 lat temu. Od tamtego czasu ich popularność niezmiennie rośnie. Amerykańskie krzesła będą świetnie wyglądać z subtelną dekoracją, mogą wpisać się w dowolną scenerię i zawsze współgrają z otoczeniem. Zdaniem niektórych, najładniej prezentują się ustawione w rzędach. Dla zwolenników okrągłych stołów na przyjęciach i bankietach - właśnie takie ustawienie wydobywa ich piękno.

 

Realizacje:

krzela chiavari krzesla amerykanskie bankietowe bonoidea realizacje 1

krzela chiavari krzesla amerykanskie bankietowe bonoidea realizacje 2

krzela chiavari krzesla amerykanskie bankietowe bonoidea realizacje 3

 

 

krzesla amerykanskie chiavari na wesela i bankiety bonoidea

krzesla amerykanskie usa chiavari na wesela i bankiety bonoidea

 

 

krzesla bankietowe konferencyjne bonoidea krzesla restauracyjne kolorystyka ramy

 

 

krzesla bankietowe konferencyjne bonoidea restauracyjne RAL kolorystyka ramy

kliknij, żeby zobaczyć pełną paletę RAL

 

krzesla bankietowe krzesla amerykanskie chiavari KOLOROWE

ryman krzeslo chiavari 1

 

krzesla bankietowe konferencyjne bonoidea vip krzesla sztaplowane BASIC

Zobacz tkaniny BASIC.

 

krzesla bankietowe konferencyjne bonoidea vip TRENING

 

 

Szeroki wybór skór i ekoskór:

bonoidea skory probnik skorzany fotel skorzane zaglowie

View the embedded image gallery online at:
http://bonoidea.pl/krzesla/chiavari#sigProId6360abd5c7

 

 

krzesla amerykanskie napoleon na wesela i bankiety bonoidea

krzesla bankietowe konferencyjne bonoidea vip PLUSH

 

 

krzesła chiavari – jaka jest ich historia?

Historia tych kultowych krzeseł sięga początków XIX wieku. W niewielkim mieście Chiavari na południowo - zachodnim wybrzeżu Włoch powstał prototyp krzesła. Zaszczytu wykonania go, na specjalną prośbę burmistrza miasteczka Chaviari, Markiza Stefano Rivarola, dostąpił znany stolarz Giuseppe Gaetano Descalzi. Odtworzył on krzesła w stylu empire (ówczesnego stylu cesarstwa francuskiego) przeprowadzając jednocześnie modyfikację, m.in. upraszczając elementy dekoracyjne. Wcześniej krzesła Chiavari były luksusowym elementem wystroju wnętrza, który podziwiali i użytkowali król Sardynii Karol Albert Sabaudzki czy rzeźbiarz Alberto Canova. Zdobiły one również sale Wersalu podczas wystawnych balów i uroczystości za panowania cesarza Napoleona Bonaparte. Stąd nazwa jednego z modeli krzeseł – Napoleon. Krzesła zyskały ogromną popularność, a miasteczko Chiavari zasłynęło i wzbogaciło się na ich produkcji. Masowo zaczęto je jednak sprzedawać dopiero w połowie XX wieku. Wtedy to moda na krzesła Chiavari opanowała także Stany Zjednoczone. Trend osiągnął szczyt popularności w latach 70. XX wieku. Wykorzystywano je podczas wszelkich przyjęć, zarówno tych niedużych, jak i bardziej wystawnych. Potocznie mówimy o nich amerykańskie krzesła, gdyż to właśnie Amerykanie rozpowszechnili ich nowe zastosowanie. Moda na krzesła Chiavari trwa do dziś i trudno sobie wyobrazić elegancki amerykański ślub, wesele, bankiet lub galę bez ich udziału. Nie brakuje ich w Białym Domu, goście podczas uroczystej inauguracji Prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy nie mogli zasiąść na niczym innym - w grę wchodziły jedynie srebrne krzesła Chiavari.

Co jeszcze, poza ekskluzywnym rodowodem, czyni je fenomenem? Funkcjonalność i liczne możliwości dekoracyjne, jakie stwarzają, ilość stylów, w jakie można je ubrać oraz sposobów, w jakie zagrać nimi zjawiskową scenografię - stąd taka popularność krzeseł na przyjęciach weselnych i ceremoniach ślubnych już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Krzesła świetnie sprawdzają się zarówno w zupełnie surowych wnętrzach, jak i w pałacach, dekoracyjnie urządzonych salach bankietowych oraz w ich otoczeniu, wśród zieleni. Niewyczerpane zdają się być możliwości przystosowania krzeseł Chiavari do rozmaitych aranżacji wnętrza lub ogrodu: od klasycystycznego przez romantyczny, rustykalny, a także industrialny, angielski czy retro. Pojawiają się w różnych wersjach kolorystycznych i świetnie prezentują się również we wnętrzach bardzo nowoczesnych. Uwielbiają być przebierane w świeże kwiaty, zwiewne tkaniny, atłasowe wstążki, kokardy i koronki, a latem w zboża i polne kwiaty. Nie brakuje im jednak klasy, gdy występują bez dekoracyjnych detali.

Dziś wszelkie światowe trendy ślubne niezmiennie hołdują Chiavari. To krzesła ponadczasowe, z niewyczerpanym potencjałem. Zdumiewające, że dotąd w Polsce były właściwie niedostępne. Od momentu, kiedy ten światowy trend trafił na polski rynek, stał się przebojem branży ślubnej.

animacja szybki kontakt

katalogi online

baner realizacje ukos

proba2